Prawo i Kościół

Wymagania redakcyjne dla autorów

Autorzy „niezaproszeni oficjalnie przez redakcję”, chcący publikować w Prawie i Kościół, przed przesłaniem tekstu powinni zwrócić się pisemnie drogą mailową do Reaktora Naczelnego (bartekop@poczta.onet.pl) z formalnym zapytaniem o możliwość publikacji. W korespondencji powinni przedstawić temat publikacji, syntetyczne streszczenie poruszanej problematyki (maksymalnie 10 krótkich zdań) oraz wskazać swój stopień naukowy oraz przynależność akademicką lub zakładową. Przedmiotowe zapytania należy przesyłać w nieprzekraczalnym terminie do 31 października roku kalendarzowego poprzedzającego rok wydania publikacji. Redaktor Naczelny następnie przedstawia zapytanie i propozycję autora Radzie Naukowej czasopisma, która podejmuje decyzję o przyjęciu lub odrzuceniu wniosku. W przypadku decyzji afirmatywnej autorzy zobowiązani są do zachowania wymagań redakcyjnych teksu oraz formy i terminu nadsyłania gotowych tekstów do redakcji.

Autorzy „zaproszeni oficjalnie przez redakcję” zwolnieni są z w/w wymagań. Zobowiązani są natomiast do zachowania wymagań redakcyjnych tekstu oraz formy i terminu nadsyłania gotowych tekstów do redakcji.

Termin nadsyłania materiałów do publikacji (drogą mailową): do 31 stycznia roku wydania danego tomu.

Z zakładki „zapora ghoswriting” należy wydrukować oświadczenie, podpisać i przesłać pocztą tradycyjną na adres redakcji.